Zvláštní duše..

Každá duše je něčím zvláštní a jiná..

Anketa

Jste pro adopci dětí v homosexuálních párech??

Je mi to jedno. (611)
 

Ano,jsem. (829)
 

Ne,nejsem! (599)
 

Jakou máte orientaci?

Statistika

Ostatní Gay symbolika

Medvědí vlajka

Medvěd je termínem pro gaye, obdařené vousy a ochlupením těla. Jsou většinou také tělnatější a starší - prostě praví medvědi. Tato vlajka se objevila poprvé v Spas - "medvědím" baru Seattlu 18. června 1995. Modrá barva na vlajce symbolizuje oblohu, zelená zemi. Mezi nimi jsou pruhy pro medvědy - bílý pro lední, hnědý pro brtníky a černý pro medvědy černé. Žlutý nebo zlatý otisk medvědí tlapy reprezentuje slunce.

 

 

Kožeňácká vlajka
Je symbolem pro lidi, mající zálibu v kůži, sadomasochismu, spoutání, uniformách, gumách a dalších formách fetišismu. Přestože je v homosexuálním světě často užívaná, nejedná se výhradně o gay symbol. 1. varianta vlajky je složená z devíti horizontálních, stejně širokých pruhů. Střídá se černá a modrá, v levé horní čtvrtině je velké rudé srdce. 2. varianta kožeňácké vlajky je vlajka duhová,která má spodní, fialový pruh nahrazen pruhem černým. Její použití se ovšem nerozšířilo, neboť je snadno zaměnitelná s vlajkou vítězství nad AIDS.

 


 

 TrojuhelníkyJe nejznámější a nejpopulárnější homosexuální symbol, byť je spojen s tragickými osudy gayů za druhé světové války.
Historie růžového trojuhelníku začíná před druhou světovou válkou, v době nástupu Adolfa Hitlera k moci. Trojuhelníky na uniformách vězňů koncentračních táborů označovaly důvod věznění - sloužily i k vytváření sociální hierarchie mezi vězni. Zelené označovaly kriminální delikty, červené provinění politická, černé zločiny asociální. Dva překrývající se žluté trojuhelníky, tvořící Davidovu hvězdu, byly určeny vězňům židovským. Růžový trojuhelník nosili homosexuálové. Nejnižší třídu - homosexuální Židy - označovala kombinace žlutého a růžového trojuhelníku. Označení růžovým trojuhelníkem znamenalo nejen přidělování nejhorších prací, ale také utoky ze strany dozorců a spoluvězňů.
V sedmdesátých letech byl růžový trojuhelník vzkříšen skupinami, bojujícími za zrovnoprávnění homosexuálů, jako obecný symbol hnutí za práva homosexuálů. V osmdesátých letech , začala organizace ACT - UP ( AIDS Coalition To Unleash Power ) používat tento symbol otočený vrcholem nahoru - znamenalo to aktivní boj místo pasivního podlehnutí osudu.
P-Vlajka
(Parents, Family and Friends of Lesbians and Gays Flag)

Dobrovolná nevýdělečná organizace P-FLAG v australském Perthu začala tuto vlajku používat jako symbol pro rodiče, příbuzné a přátele, lesbičky a gaye. Verse s nápisem jsou určeny pro demonstrace, vlajka s velkým P je značkou organizace. Existuje áaké americká pobočka P-FLAGu.

Vlajka Vítězství nad AIDS

Vznikla v komunitě v San Francisku přidáním černého pruhu k duhové vlajce. Má připomenout všechny, kteří podlehli AIDS. Seržant Leonard Matlovitch, významný gay veterán války ve Vietnamu umírající na AIDS navrhl, že po objevení léku na AIDS by měl být černý pruh ze všech těchto vlajek odstřižen a obřadně spálen ve Washingtonu, D.C.

 
Vítám Vás na mých stránkách..Jsou teprve v rozjíždějícím stavu,tak prosím omluvte nedostatky..Děkuji..