Zvláštní duše..

Každá duše je něčím zvláštní a jiná..

Anketa

Jste pro adopci dětí v homosexuálních párech??

Je mi to jedno. (611)
 

Ano,jsem. (829)
 

Ne,nejsem! (599)
 

Jakou máte orientaci?

Statistika

Duhová vlajkaBarvy duhové vlajky,co znamenají : 

-růžový pruh je symbol sexu
-červený je života
-oranžový je zdraví
-žlutý je slunce
-zelený je příroda
-tyrkysový je umění
-modrý je harmonie
-fialový je barva duševna 

Duhová vlajka se stala nejpoužívanějším a nejrozeznatelnějším symbolem homosexuálního hnutí. Pojetí duhy je těžko novinkou. Duha se používala od antických časů ve všech kulturách - řecké, africké, původní americké, keltské a nejen těch. Dokonce Jesse Jacksonova duhová koalice používala duhu jako symbol svobody.

Duhová vlajka byla vytvořena umělcem Gilbertem Bakerem v San Franciscu v roce 1978. A toho roku byla poprvé oficiálně použita duhová vlajka jako symbol hrdosti gay a lesbických společností. V té době bylo potřeba vytvořit symbol homosexuálního hnutí, který by mohl být používán každý rok pro Gay Lesbickou přehlídku. Baker se inspiroval mnoha zdroji - od hnutí hippies až po hnutí za práva černochů a přišel s vlajkou s osmi pruhy. Barva hrála vždy důležitou roli v hnutí za práva homosexuálů. Baker vysvětloval, že každá barva zastupuje jinou stránku gay lesbického života (viz.výše)

Baker a třicet dalších dobrovolníků šilo a barvilo velké prototypy vlajek pro přehlídku v roce 1978. Ihned se stala hitem. Jakmile Baker vzal jeho návrh do San Francisco Flag Co., aby ji začali masově vyrábět pro přehlídku v roce 1979, musel odstranit růžový pruh. Bekare měl tento pruh ručně nabarvený a růžová nebyla dostupná v masové výrobě.

Později ten rok, když byl zavražďěn veřejně známý homosexuální předák Harvey Milk, vyhlásil výbor přehlídky Bakerovu vlajku za výborný symbol celé homosexuální komunity pro její sjednocení na protest proti této tragédii. Výbor přehlídky odstranil z vlajky tmavě modrý pruh, aby byly barvy rovnoměrně dělitelné podle ulic přehlídky: červená, oranžová a žlutá na jedné straně ulice; zelená, modrá, fialová na druhé. Tudíž dnešní šestibarvná vlajka se objevila během přehlídky v roce 1979.

Vlajka je zde jako symbol komunity, ne kvůli komerčnímu využití.

Duhová vlajka s šesti pruhy..

Vlajka s šesti pruhy..

 
Vítám Vás na mých stránkách..Jsou teprve v rozjíždějícím stavu,tak prosím omluvte nedostatky..Děkuji..